Odkrywanie piłkarskich talentów

Wydawać by się mogło, iż granie w piłkę nie wymaga specjalnego talentu, i „każdy głupi to potrafi”, jednak prawda przedstawia się całkowicie inaczej. Od wielu lat, panuje moda na wyszukiwanie istnych skarbów, czyli graczy, którzy swoją grą, talentem, oraz pasją wyróżniają się na tle innych. Specjalnie powołani do tego zawodu skauci, to osoby, które jeżdżą po całym kraju, a nawet świecie, chodzą na mecze oraz odwiedzają szkoły piłkarskie – wszystko po to, aby wypatrzeć prawdziwy piłkarski talent zanim zrobi to ktoś inny. Poszukiwania rozpoczynają wśród bardzo młodych dzieci – takich w wieku nawet 5 czy 6 lat. Jeżeli są zainteresowani, wysyłają dane dziecko na dodatkowe treningi.

Werbowanie

Gdy skaut wypatrzy zawodnika, który według niego idealnie będzie pasował do konkretnej drużyny przez którą został zatrudniony, zrobi wszystko aby przekonać piłkarza do gry właśnie dla nich. Jeżeli ma do czynienia z młodą, niepełnoletnią osobą, musi uzyskać zgodę rodziców, jednak na ogół skauci gospodarują sporymi pieniędzmi, oraz intratnymi kontraktami, które kuszą nawet najbardziej przeciwnych opiekunów.

Profesjonalny i doświadczony skaut, najczęściej jest byłym piłkarzem, który doskonale zdaje sobie sprawę na co zwracać uwagę – na jakie ruchy, zachowania oraz taktykę. Im lepszy skaut tym szybciej będzie w stanie ocenić czy ktoś ma talent czy tylko dobrze gra i nie będzie już lepszy. Niestety, bardzo często opinie takich osób są krzywdzące i bolą młodych zawodników, jednak sport jest ciężkim zawodem do uprawiania, i trzeba przyzwyczaić się do krytyki.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*